Léim go dtí an t-ábhar

Staitisticí téimh tí de réir contae in Éirinn, 2026

Conas a théitear tithe i ngach ceann de 26 chontae na hÉireann, ó thaifid an CSO ar 1,367,605 teaghais a bhfuil Rátáil Fuinnimh Foirgnimh (BER) acu: sciar ola, gáis agus leictreachais, teaschaidéil, agus líon na ndeontas SEAI. Saor le hathúsáid ach an fhoinse a lua.

Nuashonraithe 14 Deireadh Fómhair 2026 · Figiúirí seiceáilte 14 Deireadh Fómhair 2026

Ola mar phríomhbhreosla téimh, go náisiúnta

34%

Seiceáilte 14/10/2026 · cso.ie1

Is airde: Dún na nGall

72%

Is ísle: Baile Átha Cliath

≈5%

Teaschaidéal acu, go náisiúnta

15%

Is sciartha de theaghaisí a bhfuil BER acu iad go léir, CSO Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, a foilsíodh 26 Lúnasa 2026.

Ba í an ola an príomhbhreosla téimh spáis i 34% de theaghaisí a bhfuil BER acu go náisiúnta, cothrom le gás príomhlíonra ag 34% (461,681 agus 461,634 teaghais).1Is an-difriúil an pictiúr de réir contae: ba í an ola an príomhbhreosla i leath ar a laghad de na teaghaisí a bhfuil BER acu i 15 contae, agus Dún na nGall chun tosaigh ag 72%, ach i gContae Bhaile Átha Cliath ní raibh ann ach ≈5%, áit a bhfuil gás príomhlíonra chun cinn. Úsáid an tábla thíos le haon chontae a chur i gcomparáid, nó léigh cad is ciall leis do chostas an aistrithe inár dtuarascáil ar chostais teaschaidéil 2026.

Cad a thomhaiseann na figiúirí seo

Teastaíonn Rátáil Fuinnimh Foirgnimh (BER) ó gach teach a dhíoltar, a ligtear nó a fhaigheann deontas SEAI. Comhaireann an CSO an BER is déanaí de gach teaghais a rátáladh ó 2009:1,367,605 teaghais go deireadh Mheitheamh 2026. Déanann na figiúirí anseo cur síos ar na teaghaisí sin agus ar an bpríomhbhreosla téimh spáis a thaifead an measúnóir BER.

Teaghaisí a bhfuil BER acu, ní gach teach

D'fhéadfadh nach mbeadh BER ag tithe nár díoladh, nár ligeadh agus nár uasghrádaíodh ó 2009, agus taifeadann BER an téamh a bhí ann tráth an mheasúnaithe. Mar sin scríobh "ba í an ola an príomhbhreosla téimh i 72% de theaghaisí a bhfuil BER acu i gContae Dhún na nGall", seachas "úsáideann 72% de thithe ola". Tomhaiseann Daonáireamh an CSO gach teaghlach áitithe ar bhonn agus ar dháta eile, mar sin ná cuir an dá cheann i gcomparáid go díreach.

Teastaíonn cúram le cúig chontae. Foilsíonn an CSO Baile Átha Cliath mar Bhaile Átha Cliath 01–24 agus Contae Bhaile Átha Cliath, agus Corcaigh, Gaillimh, Luimneach agus Port Láirge mar chathair agus contae. Cuirimid na sraitheanna sin le chéile, ualaithe de réir líon na dteaghaisí a bhfuil BER acu i ngach ceann. Toisc go slánaíonn an CSO gach sraith go slánuimhir ar dtús, d'fhéadfadh an figiúr comhcheangailte a bheith suas le leathphointe amach, mar sin taispeánaimid é le ≈. Tá na sraitheanna bunaidh sna híoslódálacha, agus tá an modh iomlán ar ár leathanach modheolaíochta.

Cuir na 26 chontae i gcomparáid

Cuardaigh, roghnaigh contae, nó athraigh an chairt idir ola, gás, leictreachas agus teaschaidéil. Sórtálann ceannteidil na gcolún an tábla.

Taiscéal na contaetha

Taispeáin sa chairt

26 as 26 chontae á dtaispeáint

Sciar na dteaghaisí a bhfuil BER acu, de réir contae: Ola

Léiríonn na barraí an tomhas a roghnaíodh thuas, an ceann is airde ar dtús. Barraí níos éadroime agus ≈: sraitheanna cathrach agus contae curtha le chéile (garbh). Is í an líne bhriste an figiúr náisiúnta.

Príomhbhreosla téimh spáis agus teaschaidéil, % de theaghaisí a bhfuil BER acu, de réir contae (CSO Domestic BER R2 2026)
1Dún na nGall72%0%18%6%3%1%12%41,370
2Maigh Eo68%3%21%7%2%0%10%36,336
3Ros Comáin67%4%18%8%3%0%10%16,646
4Liatroim65%1%21%9%5%0%7%10,150
=5An Cabhán64%8%18%5%4%0%9%19,281
=5Muineachán64%8%23%3%2%0%17%13,177
7Loch Garman63%1%27%7%2%0%15%45,112
8Sligeach61%1%28%6%5%0%13%20,352
=9An Longfort60%1%23%9%7%0%9%11,455
=9Tiobraid Árann60%13%19%7%1%0%11%41,750
11Ciarraí59%1%28%8%4%1%13%41,855
12Gaillimh≈55%≈9%≈30%≈5%≈2%≈0%≈13%72,088
13An Clár54%12%24%8%2%0%11%32,469
14An Iarmhí51%12%25%9%3%0%13%24,893
15Uíbh Fhailí50%10%22%16%1%1%15%18,571
16Cill Chainnigh46%24%23%5%2%0%17%22,413
17Ceatharlach44%30%22%4%1%0%15%17,080
18Laois39%26%25%9%1%0%19%21,634
19Luimneach≈37%≈35%≈23%≈5%≈1%≈1%≈11%56,055
20Port Láirge≈35%≈33%≈28%≈3%≈1%≈0%≈15%36,029
=21An Mhí33%38%26%2%1%0%21%53,801
=21Cill Mhantáin33%34%29%3%1%1%22%42,664
23Corcaigh≈31%≈39%≈26%≈3%≈1%≈0%≈17%153,778
24Lú30%45%22%1%1%1%18%39,580
25Cill Dara29%39%30%2%1%0%23%64,394
26Baile Átha Cliath≈5%≈61%≈28%≈0%≈0%≈5%≈14%414,672
Éire (iomlán CSO)34%34%26%4%1%2%15%1,367,605

Seiceáilte 14/10/2026 · cso.ie1

Contae ar chontae

Tá a chuid féin ag gach contae ar féidir leat nascadh leis go díreach, mar shampla /ga/taighde/staitistici-teimh-de-reir-contae/#donegal.

Téamh tí: An Cabhán

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 64% de na 19,281 teaghais a bhfuil BER acu i gContae an Chabháin: uimhir 5 as 26 contae (comhionann le contae eile), agus 30 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
8% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
18% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
5% (náisiúnta 4%)
LPG
4% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
9% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae an Chabháin: 302 ó 2015, 43 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae an Chabháin: 21 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: An Clár

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 54% de na 32,469 teaghais a bhfuil BER acu i gContae an Chláir: uimhir 13 as 26 contae, agus 20 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
12% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
24% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
8% (náisiúnta 4%)
LPG
2% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
11% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae an Chláir: 461 ó 2015, 72 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae an Chláir: 23 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: An Iarmhí

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 51% de na 24,893 teaghais a bhfuil BER acu i gContae na hIarmhí: uimhir 14 as 26 contae, agus 17 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
12% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
25% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
9% (náisiúnta 4%)
LPG
3% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
13% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae na hIarmhí: 272 ó 2015, 56 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae na hIarmhí: 16 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: An Longfort

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 60% de na 11,455 teaghais a bhfuil BER acu i gContae an Longfoirt: uimhir 9 as 26 contae (comhionann le contae eile), agus 26 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
1% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
23% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
9% (náisiúnta 4%)
LPG
7% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
9% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae an Longfoirt: 163 ó 2015, 12 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae an Longfoirt: 8 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: An Mhí

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 33% de na 53,801 teaghais a bhfuil BER acu i gContae na Mí: uimhir 21 as 26 contae (comhionann le contae eile), agus 1 pointe faoi bhun an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
38% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
26% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
2% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
21% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae na Mí: 515 ó 2015, 83 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae na Mí: 34 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Baile Átha Cliath

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i ≈5% de na 414,672 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Bhaile Átha Cliath: an sciar is ísle de na 26 chontae, agus 29 pointe faoi bhun an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
≈61% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
≈28% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
≈0% (náisiúnta 4%)
LPG
≈0% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
≈5% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
≈14% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Bhaile Átha Cliath: 4,669 ó 2015, 807 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Bhaile Átha Cliath: 101 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Cuirtear sraitheanna Dublin 01-24 agus Dublin County an CSO le chéile anseo. Is meastachán ualaithe againne ar chéatadáin shlánaithe an CSO iad na figiúirí a bhfuil ≈ leo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026 (sraitheanna cathrach agus contae curtha le chéile ag HeatPumpInstallation.ie), trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Ceatharlach

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 44% de na 17,080 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Cheatharlach: uimhir 17 as 26 contae, agus 10 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
30% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
22% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
4% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
15% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Cheatharlach: 231 ó 2015, 19 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Cheatharlach: 5 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Ciarraí

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 59% de na 41,855 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Chiarraí: uimhir 11 as 26 contae, agus 25 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
1% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
28% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
8% (náisiúnta 4%)
LPG
4% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
1% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
13% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Chiarraí: 1,146 ó 2015, 115 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Chiarraí: 47 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Cill Chainnigh

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 46% de na 22,413 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Chill Chainnigh: uimhir 16 as 26 contae, agus 12 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
24% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
23% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
5% (náisiúnta 4%)
LPG
2% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
17% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Chill Chainnigh: 378 ó 2015, 42 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Chill Chainnigh: 12 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Cill Dara

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 29% de na 64,394 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Chill Dara: uimhir 25 as 26 contae, agus 5 pointe faoi bhun an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
39% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
30% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
2% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
23% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Chill Dara: 687 ó 2015, 104 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Chill Dara: 31 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Cill Mhantáin

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 33% de na 42,664 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Chill Mhantáin: uimhir 21 as 26 contae (comhionann le contae eile), agus 1 pointe faoi bhun an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
34% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
29% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
3% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
1% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
22% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Chill Mhantáin: 469 ó 2015, 86 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Chill Mhantáin: 21 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Corcaigh

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i ≈31% de na 153,778 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Chorcaí: uimhir 23 as 26 contae, agus 3 pointe faoi bhun an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
≈39% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
≈26% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
≈3% (náisiúnta 4%)
LPG
≈1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
≈0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
≈17% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Chorcaí: 2,776 ó 2015, 364 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Chorcaí: 54 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Cuirtear sraitheanna Cork City agus Cork County an CSO le chéile anseo. Is meastachán ualaithe againne ar chéatadáin shlánaithe an CSO iad na figiúirí a bhfuil ≈ leo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026 (sraitheanna cathrach agus contae curtha le chéile ag HeatPumpInstallation.ie), trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Dún na nGall

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 72% de na 41,370 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Dhún na nGall: an sciar is airde de na 26 chontae, agus 38 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
0% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
18% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
6% (náisiúnta 4%)
LPG
3% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
1% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
12% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Dhún na nGall: 1,369 ó 2015, 242 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Dhún na nGall: 39 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Gaillimh

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i ≈55% de na 72,088 teaghais a bhfuil BER acu i gContae na Gaillimhe: uimhir 12 as 26 contae, agus 21 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
≈9% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
≈30% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
≈5% (náisiúnta 4%)
LPG
≈2% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
≈0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
≈13% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae na Gaillimhe: 1,340 ó 2015, 163 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae na Gaillimhe: 49 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Cuirtear sraitheanna Galway City agus Galway County an CSO le chéile anseo. Is meastachán ualaithe againne ar chéatadáin shlánaithe an CSO iad na figiúirí a bhfuil ≈ leo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026 (sraitheanna cathrach agus contae curtha le chéile ag HeatPumpInstallation.ie), trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Laois

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 39% de na 21,634 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Laoise: uimhir 18 as 26 contae, agus 5 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
26% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
25% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
9% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
19% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Laoise: 472 ó 2015, 91 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Laoise: 13 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Liatroim

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 65% de na 10,150 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Liatroma: uimhir 4 as 26 contae, agus 31 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
1% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
21% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
9% (náisiúnta 4%)
LPG
5% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
7% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Liatroma: 142 ó 2015, 13 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Liatroma: 5 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Loch Garman

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 63% de na 45,112 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Loch Garman: uimhir 7 as 26 contae, agus 29 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
1% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
27% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
7% (náisiúnta 4%)
LPG
2% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
15% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Loch Garman: 704 ó 2015, 78 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Loch Garman: 32 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Lú

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 30% de na 39,580 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Lú: uimhir 24 as 26 contae, agus 4 pointe faoi bhun an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
45% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
22% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
1% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
1% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
18% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Lú: 451 ó 2015, 63 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Lú: 18 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Luimneach

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i ≈37% de na 56,055 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Luimnigh: uimhir 19 as 26 contae, agus 3 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
≈35% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
≈23% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
≈5% (náisiúnta 4%)
LPG
≈1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
≈1% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
≈11% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Luimnigh: 1,083 ó 2015, 98 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Luimnigh: 21 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Cuirtear sraitheanna Limerick City agus Limerick County an CSO le chéile anseo. Is meastachán ualaithe againne ar chéatadáin shlánaithe an CSO iad na figiúirí a bhfuil ≈ leo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026 (sraitheanna cathrach agus contae curtha le chéile ag HeatPumpInstallation.ie), trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Maigh Eo

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 68% de na 36,336 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Mhaigh Eo: uimhir 2 as 26 contae, agus 34 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
3% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
21% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
7% (náisiúnta 4%)
LPG
2% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
10% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Mhaigh Eo: 911 ó 2015, 151 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Mhaigh Eo: 35 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Muineachán

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 64% de na 13,177 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Mhuineacháin: uimhir 5 as 26 contae (comhionann le contae eile), agus 30 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
8% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
23% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
3% (náisiúnta 4%)
LPG
2% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
17% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Mhuineacháin: 168 ó 2015, 24 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Mhuineacháin: 19 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Port Láirge

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i ≈35% de na 36,029 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Phort Láirge: uimhir 20 as 26 contae, agus 1 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
≈33% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
≈28% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
≈3% (náisiúnta 4%)
LPG
≈1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
≈0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
≈15% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Phort Láirge: 583 ó 2015, 99 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Phort Láirge: 16 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Cuirtear sraitheanna Waterford City agus Waterford County an CSO le chéile anseo. Is meastachán ualaithe againne ar chéatadáin shlánaithe an CSO iad na figiúirí a bhfuil ≈ leo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026 (sraitheanna cathrach agus contae curtha le chéile ag HeatPumpInstallation.ie), trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Ros Comáin

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 67% de na 16,646 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Ros Comáin: uimhir 3 as 26 contae, agus 33 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
4% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
18% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
8% (náisiúnta 4%)
LPG
3% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
10% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Ros Comáin: 375 ó 2015, 48 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Ros Comáin: 13 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Sligeach

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 61% de na 20,352 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Shligigh: uimhir 8 as 26 contae, agus 27 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
1% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
28% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
6% (náisiúnta 4%)
LPG
5% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
13% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Shligigh: 561 ó 2015, 54 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Shligigh: 18 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Tiobraid Árann

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 60% de na 41,750 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Thiobraid Árann: uimhir 9 as 26 contae (comhionann le contae eile), agus 26 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
13% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
19% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
7% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
0% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
11% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Thiobraid Árann: 1,176 ó 2015, 94 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Thiobraid Árann: 21 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Téamh tí: Uíbh Fhailí

Ba í ola téimh an príomhbhreosla téimh spáis i 50% de na 18,571 teaghais a bhfuil BER acu i gContae Uíbh Fhailí: uimhir 15 as 26 contae, agus 16 pointe os cionn an fhigiúir náisiúnta de 34%.

Gás príomhlíonra
10% (náisiúnta 34%)
Leictreachas
22% (náisiúnta 26%)
Breosla soladach
16% (náisiúnta 4%)
LPG
1% (náisiúnta 1%)
Téamh grúpa nó ceantair
1% (náisiúnta 2%)
Teaschaidéal ann
15% (náisiúnta 15%)

Teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht deontais SEAI i gContae Uíbh Fhailí: 455 ó 2015, 42 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026.

Conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI agus lonnaithe i gContae Uíbh Fhailí: 19 (comhairthe 9 Deireadh Fómhair 2026). Oibríonn go leor acu i gcontaetha comharsanacha freisin, mar sin ní tomhas ar chumas áitiúil é seo.

Luaigh mar: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie

Ar ais chuig an tábla

Deontais SEAI agus conraitheoirí cláraithe de réir contae

Is tacair sonraí SEAI ar leith iad seo, lena ndátaí féin. Comhaireann an chéad cholún teaschaidéil a suiteáladh le tacaíocht ó dheontais athfheistithe tí SEAI (21,859 ó 2015, 3,063 in 2026 suas go 31 Lúnasa 2026).2Comhaireann an colún deireanach conraitheoirí teaschaidéil aer go huisce atá cláraithe le SEAI, de réir an áit a bhfuil siad lonnaithe.3

  • An Cabhán

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    302
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    43
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    21
  • An Clár

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    461
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    72
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    23
  • An Iarmhí

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    272
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    56
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    16
  • An Longfort

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    163
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    12
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    8
  • An Mhí

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    515
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    83
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    34
  • Baile Átha Cliath

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    4,669
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    807
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    101
  • Ceatharlach

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    231
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    19
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    5
  • Ciarraí

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    1,146
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    115
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    47
  • Cill Chainnigh

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    378
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    42
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    12
  • Cill Dara

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    687
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    104
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    31
  • Cill Mhantáin

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    469
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    86
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    21
  • Corcaigh

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    2,776
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    364
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    54
  • Dún na nGall

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    1,369
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    242
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    39
  • Gaillimh

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    1,340
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    163
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    49
  • Laois

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    472
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    91
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    13
  • Liatroim

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    142
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    13
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    5
  • Loch Garman

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    704
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    78
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    32
  • Lú

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    451
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    63
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    18
  • Luimneach

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    1,083
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    98
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    21
  • Maigh Eo

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    911
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    151
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    35
  • Muineachán

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    168
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    24
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    19
  • Port Láirge

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    583
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    99
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    16
  • Ros Comáin

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    375
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    48
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    13
  • Sligeach

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    561
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    54
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    18
  • Tiobraid Árann

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    1,176
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    94
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    21
  • Uíbh Fhailí

    Teaschaidéil le deontas ó 2015
    455
    In 2026 go 31 Lúnasa 2026
    42
    Conraitheoirí cláraithe lonnaithe ann
    19

Seiceáilte 09/10/2026 · seai.ie2

Seiceáilte 09/10/2026 · hes.seai.ie3

An fhírinne lom

Ní tomhas é líon na gconraitheoirí ar chumas suiteálaithe ná ar amanna feithimh: oibríonn go leor conraitheoirí i roinnt contaetha, agus ní insíonn iontráil ar chlár cé mhéad jab a ghlacann gnólacht. Ní áirítear sa líon deontas ach jabanna a mhaoinigh SEAI, ní teaschaidéil i dtithe nua ná iad siúd a suiteáladh gan deontas.

Íoslódáil na sonraí

Íoslódálacha díreacha, gan clárú. Tá na comhaid CSV díreach mar atá na táblaí ar an leathanach seo. Tá ainmneacha na gcolún i mBéarla.

Conas na figiúirí seo a lua

Is leis an CSO na staitisticí bunúsacha, athúsáidte faoina cheadúnas Creative Commons Attribution 4.0;4 luaigh an CSO, le do thoil. Tá ár dteaglamaí contae, ár dtáblaí agus ár gcairteacha saor le hathúsáid faoin gceadúnas céanna ach HeatPumpInstallation.ie a lua. Is fáilte roimh nasc ach níl sé riachtanach.

Lua molta
Foinse: CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026, trí HeatPumpInstallation.ie (heatpumpinstallation.ie/ga/taighde/staitistici-teimh-de-reir-contae/)

Gheobhaidh iriseoirí príomhthorthaí, cairteacha agus sonraí teagmhála inár n-ionad na meán, agus foinse gach figiúir samol taighde. Le haghaidh figiúirí do thí féin, bain triail as an áireamhán costais teaschaidéil.

Tá na figiúirí léite agat. Anois faigh na luachana.

Cuirfimid d'iarratas chuig suas le 2 shuiteálaí atá cláraithe le SEAI i do chontae. Saor in aisce, gan cheangal.

Foinsí agus modh

Is iad céatadáin slánaithe foilsithe an CSO na sciartha contae. Foilsítear Baile Átha Cliath, Corcaigh, Gaillimh, Luimneach agus Port Láirge mar shraitheanna cathrach agus contae ar leith; cuirimid le chéile iad, ualaithe de réir líon na dteaghaisí a bhfuil BER acu i ngach sraith, rud a thugann an sciar comhcheangailte laistigh de leathphointe, agus marcálaimid iad le ≈. Is iad iomláin an CSO féin na figiúirí náisiúnta. Taispeántar líon SEAI mar a fhoilsíonn SEAI iad, ar a ndátaí féin.

  1. 1.CSO, Domestic Building Energy Ratings Q2 2026 (Tables 6, 8 and 14), released 26 August 2026. Seiceáilte 14 Deireadh Fómhair 2026.
  2. 2.SEAI, Statistics for National Home Retrofit Programmes (B2s & Heat Pumps), data to 2026-08-31. Seiceáilte 9 Deireadh Fómhair 2026.
  3. 3.SEAI contractor search, Air to Water Heat Pump, by contractor county. Seiceáilte 9 Deireadh Fómhair 2026.
  4. 4.CSO, Copyright and re-use policy (CC BY 4.0). Seiceáilte 14 Deireadh Fómhair 2026.

Conas a sheiceálaimid agus a nuashonraímid ár bhfigiúirí